Cece101
Cece101 Cece101
  • 11-02-2015
  • Mathematics
contestada

I need help PLZ!
If Rhoda buys 6 12-Packs of fruit snacks for $14.40,how much does each fruit snack cost?

Respuesta :

glittergurl0101
glittergurl0101 glittergurl0101
  • 13-02-2015
14.40/6= 2.40 Each 12 pack is worth $2.40
Answer Link
rayleencoria rayleencoria
  • 04-05-2021

Answer: 14.40/6= 2.40 Each 12 pack is worth $2.40

Step-by-step explanation:

I done this before

Answer Link

Otras preguntas

Need help with writing an expression to represent the length of the side of a square given in part one.
How was the “red death” described?
Which phrase correctly completes this sentence? Odette ramasse les coquilles ________________ sur la plage. A. lisant B. en marchant C. marchant D. en li
What are the essential tools for becoming a writer
how the eyes works, using the terms cornea, pupil, iris, retina, and optical nerve?​
Help... step by step explanation.
The slope of line l is 3/4. Line m is perpendicular to line l.
according to erik erickson how many stages are there in human development
a bamboo plant grows 62 and 1/2 in in 1 1/4 months what is the bamboo growth rate in inches per month​
who won the battle of jutland the allied powers or central powers?