audreannagarre
audreannagarre audreannagarre
  • 10-03-2017
  • Mathematics
contestada

marisol bought 20 peices of ribbion for $18. what would be the cost of 30 peices of ribbon

Respuesta :

kmarti3401
kmarti3401 kmarti3401
  • 10-03-2017
27 because 18 divided by 2 is 9 so you just add 9 more to $18
Answer Link

Otras preguntas

Plants that have a taproot and parallel veins are known as_________.
12/1,000 into decimal​
How do you feel about yourself as a responsive citizen ?
when your driver's license is revoked, it means that it is taken away for only 6 months true or false?
Given the following thesis, which would be the best choice of organization pattern for the paper? A typical day in the life of a high school junior is character
Help me with this please
4. Change the following sentences to plural. Example: The boy is singing. The boys are singing. (a) The tiger jumped in the air. (b) The elephan
What is the meaning of bsdk ?
(a) In two sentences, summarize the benefits derived from the mining industry (6) In one sentence, summarize the negative effect of mining on the environment. (
Answer this question​