bekah27
bekah27 bekah27
  • 12-03-2017
  • Mathematics
contestada

Stephanie spent 2 dollars for 3 cookies. How much per cookie?

Respuesta :

nicolex nicolex
  • 12-03-2017
$1.50 per cookie. 

To get this answer, divide 3 by 2.

Answer Link

Otras preguntas

Given the DNA strand GTTCATTTC show the mRNA, tRNA and amino acids.
help with u.s. goverment
Please answer quick
My dog ________________ down and sits up at my command. a. Lays b. Lies Witch is more grammatically correct.
If the determinant of this matrix is 24, what is the value of b? A. 4 B. 8 C. 16 D. 20
Please help me determine the volume of this triangular prism. c;
Which equation represents the standard form of f(x)?
ABC Company sells several products. Information of average revenue and costs is as follows: Selling price per unit $34 Variable costs per unit: Direct material
Where did most immigrants come from in the 1800s? O A. Asia O B. Mexico O C. Europe O D. Africa
what is the differences in the Spanish culture vs. French culture?