mperez0890 mperez0890
  • 13-01-2024
  • Mathematics
contestada

9 markers cost 11.50$ how much is per
one

Respuesta :

2022kay 2022kay
  • 13-01-2024

Answer:

$1.278

Step-by-step explanation:

11.50 divided by 9=1.27778...

To the nearest two decimal places the answer is $1.28

Answer Link

Otras preguntas

Why was Brown V. Board of Education argued twice in front of Supreme Court in 1954 and 1955?
13 is to 8 as x + 4 is to x
How do you do 3b+7.1=2.5b+11.5
what's another word for genetic variation
how do ideologies shape actions in genocides?
the dance committee has a budget of $125 to decorate the gym for a spring dance.They already spent $65. some members want to buy helium balloons that cost $0.80
What's the force that causes lava to erupt?
What fraction of 1 gallon is 1 quart
What causes large clusters of people to inhabit South, Southeast, and East Asia? political unrest and instability financial stability and job opportunities temp
Fossils usually provide paleontologists with information about each of the following except an organism's:A) structure.B) environment.C) way of life.D) DNA.add