kinley9212 kinley9212
  • 11-04-2024
  • Mathematics
contestada

$30 for 100 flyers or $65 for 250

Respuesta :

EmmaKing1999 EmmaKing1999
  • 11-04-2024

Answer:

100 flyers for $30.

Step-by-step explanation:

You want to buy they one with the less price for a unit.

1) 250 divided by 65 is 3.85.

2) 100 divided by 30 is 3.33.

2 has the least unit price so you would by that.

Answer Link

Otras preguntas

the gateway arch in st. louis,missouri,weighs about 20,000 tons.which amount could be the exact number of tons the arch weighs?
One tenth the value of 2 in 8.524
John Kennedy sent foreign aid to Latin American nations during his administration. How would this combat Communism in those countries? It made friends with Lati
what will happen if you forget to water your plants
Which group of elements would most likely be used for electrical wires?
A sense of wonder and the belief that people are good characterize Romanticism. (Points : 2) a. True b. False
please use perforate in a sentence or precolate in a sentence CHOOSE ONE and DO NOT COPY OFF THE INTERNET
A thesis statement must always _____. come at the end of the introduction make an assertion to be proven by the body of the text be the first sentence of a tex
Find two prime numbers between 60 and 90
the low temperature in colton for 5 days were -8 -13 -4 -9 and -16 what was the average low temperature for those 5 days