victordelgadofaceboo victordelgadofaceboo
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

Kait spent 9.12 on 6 granola bars. How much did she pay for each one

Respuesta :

missreem2009
missreem2009 missreem2009
  • 12-04-2024

Answer:

1.52

Step-by-step explanation:

price of 6 granula bars= 9.12

price of 1 granula bar= 9.12/6

= 1.52

Answer Link

Otras preguntas

"Darkness" is straightforward and detailed and does not require much ______. Question 2 options: logic thought inference time
PLEASEEEE HELLLPPP this is easy but I still don't understand!!!!!!!!! Which of the following has a major role regulating global temperatures? A. Oceanic curren
Choose the answer that best completes the sentence. El televisor __________ en la sala. está estamos estoy estás
plese answer. 12 points magma is made of melted _____ materials. A. intrusive B. molten C. cooled or D. extrusive
How √225 and √223 are different by their nature ??
Discuss the pros and cons of the various methods that have been proposed to regulate or control global warming?
Expand (8i+9)^2,,,and factor x^2+10x+21
Which resource, found in Africa is used in many technology devices
To the nearest ten thousand the population of vermont was estimated to be about 620000 in 2008 which might have been the exact population of vermont in 2008
What percent of 38.5 is 9.24