dodostitch2016
dodostitch2016 dodostitch2016
  • 12-09-2017
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold by the yard. If the cost is $2.79 per yard, how much does the ribbon cost by inch?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-09-2017
0.0775/in is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Memories of the 2007-2009 financial crisis have made you more risk averse, doubling the risk premium you require to purchase a stock. Suppose that your risk pre
Solve cos(x)(cos(x) – 1) =0.
Calculate the ratio of the drag force on a passenger jet flying with a speed of 950 km/h at an altitude of 10 km to the drag force on a prop-driven transport fl
The slope of the graph is equal to
Need help!!! Please and thank you :) Answer Options: 7 5 4 6
Which passage from Frankenstein bestillustrates the theme of "the danger of pushing beyond natural boundaries in science"?
johny has a circular garden that has a radius of 4.5 meters. using the formula to find the circumference pi=3.4​
A medical researcher compares a new treatment for poison ivy against a traditional ointment. He finds that the new treatment significantly reduces itching, with
what is the meaning of life? How would I feel a conection with myself? How can I realize What MY point of existing is?
) Can you explain why taking a monotonic transformation of a utility function doesn’t change the marginal rate of substitution?