ihatemathhhh
ihatemathhhh
11-10-2017
Mathematics
contestada
Can someone help me with this
Respuesta :
Turkey88
Turkey88
11-10-2017
I think b is 12 times 3x. Then d is 147 divided by the three people so each ticket cost him $49. Hope this helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
Which formula for sulfuric acid is written correctly to show one sulfur atom, two hydrogen atoms, and four oxygen atoms?
Why doesnt Orgo eat Cabbage, Corn, Chicken, Clams, Cake, or Celery?
describe how adding and subtracting mixed numbers can help you with recipes.
complete equation and tell what property used 64+58=__+64
-(6-4p) Can someone please help me. Thank you
You are arranging chairs in an auditorium for the talent show. The number of rows is to be the same as the number of chairs per row. You will need a total of 22
how many equivalent fractions are equivalent to 4/5?
The unit rate for $1.96 for 4 pounds of bananas
What is your dream career path from your first job to retirement
A 30-minute TV program consists of three commercials, each 2 1/2 minutes long, and four equal-length entertainment segments. How long is each entertainment segm