jdkelsey2013oz6f0y jdkelsey2013oz6f0y
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

Three pounds of shrimp costs 16.47 at the grocery store. ? is the unit price of the shrimp in dollars per pound

Respuesta :

emnicfish123 emnicfish123
  • 10-11-2017
the answer is $5.49. hope that helps
Answer Link

Otras preguntas

simon sold 72 packages of popcorn. there are 9 packages in each box. if he has delivered 27 packages,how many boxes does Simon have left to deliver?
¿Qué hacía tu mamá o papá cuando él o ella tenía cinco años? Please do not answer improperly!
Diane has no sisters, but her brother Wayne has one more brother than he has sisters. How many brothers does Diane have?
what number has the same value as 30 tens
Car A began a journey from a point at 9 am, traveling at 30 mph. At 10 am car B started traveling from the same point at 40 mph in the same direction as car A.
what is the greatest challenge facing people in Turkey as a result in its diversity?
What's 0.625 rounded to the nearest hundredth?
6 ounces is what part of a pound
Allentown got 2 feet less than twice the amount of snow Georgetown got . Allentown got 3 feet more snow than Georgetown. How many feet of snow dis Allentown(x)
Why is inheritance in humans harder to study than in inheritance in Mendels peas plants?