Angeldemon6804
Angeldemon6804 Angeldemon6804
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

A 16-fl oz bottle of juice costs $2.00. What is the unit cost?

Respuesta :

maxbloopy
maxbloopy maxbloopy
  • 03-01-2018
If a 16-fluid-ounce bottle of juice costs $2.00, the unit cost would be about $0.13 per ounce. 16/2=8, 1/8=0.125, 0.125=> $0.13.
Answer Link

Otras preguntas

brainiest to the correct answer thanks
Why did the Sodium nitrate not separate from the table salt?​
Speed was increased 20% to 48 mph. What was the speed before the increase
This is the Emma promise I need help on
How would you answer the following question? ¿Qué estás haciendo?
17 per cent means_____ parts per_____
Which of the following is true regarding correlational research? A. Correlational research indicates causality in either a positive or negative direction B. You
PLEASE ANSWER ILL GIVE BRAINLIEST
what is a handicap????
How to do this question