Angeldemon6804
Angeldemon6804 Angeldemon6804
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

Which of the following has the lowest unit price?

A. 20 lbs for $16.20
B. 26 lbs for $23.40
C. 24 lbs for $18.72
D. 22 lbs for $18.70

Respuesta :

shayebug2004 shayebug2004
  • 13-11-2017
The answer is c . 24ib for $18.72
Answer Link

Otras preguntas

You are choosing between two health clubs. Club A offers membership for a fee of $60 plus a monthly fee of $85. Club B offers membership for a fee of $35 plus a
pick TWO different answer choices for this question
The cost of the Ferris wheel is 1/3 of the cost of the roller coaster. the roller coaster costs $6 how much does it cost to ride the Ferris wheel?? HELP ASAP!!
Layton conducts an experiment throughout the school year to determine the most common answer choice used by teachers at his school. The data he collected is sho
The bill for Mr. Wilson’s diner meal is $25.50. As a tip, Mr. Wilson gives the server 20% of the meal’s cost. What is the total amount Mr. Wilson’s pays, includ
How is having the power of veto an example of checks and balances? * It allows an individual the abiilty to participate in government. It allows the consuls
did reconstruction transform the nation? if so in what ways? give me 3 examples and 1 concrete detail why.​
I have a canker sore. What are some things that can help it.​
Please help asap math
Plz help me with this its comparing animaks from animak farm to rushion revolution soldures and ur basicaly just suposed to say how each animal is like that per