utasawamura
utasawamura utasawamura
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

yuan bought dried beans for an art project. if the beans cost $0.60 per pound, how many pounds of beans did he buy for $18.60

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-11-2017
Answer: 31

I hope this helps and have a great day!
Answer Link

Otras preguntas

which type of climate do you prefer to live in why give reason ​
2 t is Select the correct answer from each drop-down menu. ds The evidence in the passage that supports the idea that birding is an easy activity to pursue is u
B. How would you describe Annie Johnson's abilities as a businessperson? Explain your response
Kegiatan pertanian komersial penting untuk menjana pendapatan negara. Bincangkan​
HELP ASAP! correct answer gets brainly and 50 points!!! Solve the equation for π. A=12πr2
John earns $6 per hour for mowing the lawn. If t represents John's total earnings for h hours of mowing, which equations can be used to model the situation
Which of the following will help increase productivity?
3. Melting point of four solids A, B, C and D are 299 K, 111K, 150K, 340K.their inter particle forces of attraction are in the order: (a) A (b) B (c) C (d) B
Find the area of the figure to the nearest tenth? Am I right?
Stephen believes that the development of personality is based on the interaction of conflicting mental systems that represent deep instincts and desires; social