lstrom6996 lstrom6996
  • 12-11-2017
  • Mathematics
contestada

On a 3-day fishing trip, 4 adults consumed food costing $60. for the same food costs per person per day, what would be the cost of food consumed

Respuesta :

juniered311 juniered311
  • 15-11-2017
they would be spending about 720 dollars per day
Answer Link

Otras preguntas

Solve and simplify: 2/3 x 3/5 x 5/10 x 6/8 = A: 1/5 B: 1/2 C: 3/20 D: 1/4
If xy = 144, x + y = 30, and x > y, what is the value of x – y ? F. 4 G. 6 H. 18 J. 22 K. 24
The graph of y = −5x^2 + 9 passes through (1,2a) in the standard (x,y) coordinate plane. What is the value of a ? F. 2 G. 4 H. 7 J. −1 K. −8
the point P divides the join of (2,1) and (-3, 6) in the ratio  2:3. does P lie on the line x-5y+15=0?PLEASE ANSWER FAST IT IS KINDA URGENT...
4b×3b-2b=102 what is b
Why the people consuming sea food do not suffer from goiter
The solution set of which of the following equations is the set of real numbers that are 5 units from −3 ? F. |x + 3| = 5 G. |x − 3| = 5 H. |x + 5| = 3 J. |x −
Slogans About Importance of cleanliness???
(x[tex](x^{2}-6x-16)divided(x+2) [/tex]
Why the people consuming sea food do not suffer from goiter