lecci
lecci
11-01-2018
Mathematics
contestada
What’s the best deal
Respuesta :
elakis
elakis
11-01-2018
4.61 vs 4.49 The apple jacks are cheaper.
0.84 vs 0.93 The kidney beans are cheaper.
0.27 vs 0.19 The cheese its are cheaper.
0.18 vs 0.15 Kraft is cheaper.
0.05 vs 0.06 Crayola is cheaper.
Hope this helped! (:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 88+ )
Otras preguntas
The leading cause of preventable death in the United States is smoking TRUE OR FALSE ?
the meaning of desiree is???
If y varies directly as x and y is 48 when x is 6 which expression can be used to find the value of y when x is 2
jacks car used 18 gallons of gasoline to go 468 miles. At that rate, how many gallons would be used to go 754 miles? Explain your answer
To win a bowling tournament trophy, you need a 3-game total score of at least 500. On the first two games, your scores are 183 and 165. What score do you need o
Identify the following expression as variable o numerical 18+15y-10
what is the difference between independent and dependent variables
Are the words me, him, her, examples of proper nouns?
obesity is defined as being more that what percentage above your normal, healthy body weight? a. 10% b. 20% c. 30% d. 40%
true or false an exponent shows how many times the base number is multiplied by itself