peacetrain2500 peacetrain2500
  • 11-01-2018
  • Business
contestada

What is the average variable cost of producing 200 units per month?

Respuesta :

ikeiab81 ikeiab81
  • 11-01-2018
The average variable cost is 2400 because if you multiple 200 times 12 you will get 2400
Answer Link

Otras preguntas

Why do no stores sell dethatching mower blades with metal springs?
To simplify 5.2 + 2.1(4.5 - 4 1/7 ), Josie argued that it would be easiest to rewrite the mixed number as a decimal since the other three numbers are decimals.
A football team loses a total of 12 yards in 4 plays. on average, how many yards did this team move the ball per play?
The Edwards family's bill for dinner is 42.95 how much should they tip their server assuming they tip the normal 15%
A ladder 20 feet long leans against the side of a house. find the height from the top of the ladder to the ground if the angle of elevation of the ladder is 80.
16 dollars an hour at 8 hours of tripple time is how much a day
When iron oxide becomes iron, what types of reactions occur? A. Oxidization B. Reduction C. Neutralization. D. Combination
John Adams signed the 1798 ___________into law; it punished the critics of the president.
mr. cook earns $3,000 a month his rent is 660 each month his monthly food bill is $350 and his health and car insurance together cause one third of what he make
Parker wants to buy 19 cards for her class for Valentine's day how much will she needs if the cards cost $1.85 each