serengrace10 serengrace10
  • 12-01-2018
  • Mathematics
contestada

Hank earns $12 per hour for babysitting. How much does he earn for 15 hours o babysitting?

Respuesta :

Brit7377
Brit7377 Brit7377
  • 12-01-2018
12×15=$180 bc he earns 12 PER hour you would have to multiply
Answer Link
Tiffany1111111111
Tiffany1111111111 Tiffany1111111111
  • 12-01-2018
12*15=180 your answer is 180
Answer Link

Otras preguntas

12/18 In simplest form
which ratio is expressed as a unit rate? 16 miles: 2 hours$1.45: per ounce1 yard: 30 seconds20 inches: 4 hours​
Find the circumference of the circle below
I need help finding the slope of this line and the two dots on the graph with work please! the answer should be negative.
Determine the number of atoms of O in 22.3 moles of Al2(CO3)3.
What are the function of manors room?
who dies and how in the most dangerous game
Kitchen Math Test If my vegetable soup recipe makes 6 cups and I want to scale the recipe down to make 4 how much of each of the follow ingredients do I need if
The soccer player kicked the ball 10 yards to make a goal,How for would the kick be if measured in feet
1,267 ÷ 5 [tex]1267 \div 5[/tex]helloooo​