herrerabrian116 herrerabrian116
  • 13-01-2018
  • Mathematics
contestada

Tissues cost 3$ / box. How many boxes did julia buy if she spent 24$?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-01-2018
Just calculate
[tex]24 \div 3[/tex]
Answer Link
zrh2sfo
zrh2sfo zrh2sfo
  • 13-01-2018
24/3=8 boxes is your answer
Answer Link

Otras preguntas

Which will solve the equation 12 = n — ? 9 A Add 12 to both sides. B Add 9 to both sides. © Multiply both sides by 12. D Multiply both sides by
Laura swims 500 meters in 8 minutes. Which equation could be used to find the number of meters, m, that Laura could swim in 15 minutes?
Which one is unique? 10/20 , 9/5 , 3/10 , 3/4
Portugal led the way in exploring the world by ship. Spain and other countries soon followed. How did Magellan's route to Asia differ from the routes of other e
Add. (-x + 6) + (-5x + 8)
Help omggg jdeekeekekekekeieieieieieoi. Don’t wanna be mad at
Place the events in order of occurrence.
There is a net movement of water into a cell from the souroinding tissue fluid is the tissue fluid more or less concentrated than the fluid inside the cell
Students voted for a new class president and the results are shown in the table. A 2-column table with 3 rows. Column 1 is labeled Candidate with entries Rosali
What feelings does the poet convey