Seudónimo Seudónimo
  • 11-12-2015
  • Mathematics
contestada

Shellie spent $10.56 on oranges that cost $0.88 per orange. How many oranges did she purchase?

Respuesta :

alyse2 alyse2
  • 11-12-2015
you have to do 10.56 plus 88 and you will have your answer
Answer Link
BrainlyPotter
BrainlyPotter BrainlyPotter
  • 24-02-2021

Just do 10.56 plus 88

10.56+88=98.56

I hope you found it helpful!

Answer Link

Otras preguntas

Need help on number 1, 5 and 7
How is the pattern for a perfect square trinomial used to factor the trinomial?
Which line contains the point (1, -3)? 1. 4x-y=7 4 x − y = 72. 2x+5y=4 2 x + 5 y = 4 3. 7x-y=15 7 x − y = 154. x+5y=21
The above selection describe the scene should be terrifying however the author uses pacing to get a different effect what is this effect
A while mates with a blavk hen. The offspring is gray color. What is this phenomenon called
Which is the part of an experiment that serves as the point of comparison for the results? hypothesis independent variable constant control
i dont understand this can someone please help me.​
Rita has two small containers, one holding a liquid and one holding a gas.Rita transfers the substances to two large containers. Compare the behavior of the ato
If 5 cans of baked beans cost $2.85, how many cans of baked beans can be bought for $19.38?
Internment vamps were set up for Japanese American