MandiePandie
MandiePandie
13-01-2016
Mathematics
contestada
how do ou find unit rates
Respuesta :
susxnn
susxnn
13-01-2016
you divide the price by the number of items
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 53+ )
Otras preguntas
What have the following people already done to become famous? Please fill in each blank with the present perfect. MODELO: Bad Bunny ya _____________ (CANTAR) m
Please please help!!! In your opinion, what are the 2 best methods of distributing the one cookie amongst 25 people? What are the advantages and disadvantages f
Which Mexican Bandit began to attack confederate trade routes almost as soon as the Civil War began? A) santos benavides B) poncho villa C) Juan cortina D) O
Solve the following system of equations -8x -8y=24 2x + y=-7
In your opinion, what are the 2 best methods of distributing the one cookie amongst 25 people?What are the advantages and disadvantages for each of your methods
A musician is looking to sell off future royalties income in return for an upfront payment. His banker plans to raise $55 million by releasing $10,000 ten-year
How much do the interior angles of a 25-gon sum up to ?
Suppose you are an economist working for the Antitrust Division of the Department of Justice. In each of the following cases you are given the task of determini
Amanda uses a rectangular canvas for a panting. The length is 6x-3 centimeters The width is 2x+6 centimeters,and is 4/5of the length .What are the dimensions of
Los niños estaban tan cansados que se quedaron / se pusieron dormidos en el coche. Which one fits the sentence better?