pokemonmaster101
pokemonmaster101 pokemonmaster101
  • 12-04-2018
  • Mathematics
contestada

Please help :))))

its consumer math

Please help its consumer math class=

Respuesta :

notrnick
notrnick notrnick
  • 12-04-2018
$2.56 * 15 gallons = $38.4 (total)

2 person split = $38.4 / 2 = $19.2/person


another friend = +1
$38.4 / 3 = $12.8

each person saves = $19.2 - $12.8 = $6.4/person

i hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

The psychology club is having a self-proclaimed psychic come to their campus fund-raising event to demonstrate his abilities. He charges $200 for these events,
when a figure translated, reflected, or rotated, whats the same about the original figure and its image
Let f(x)=2x+ 3 find f (2b)​
Write down Objective factors in Attention.
Answer what you can pleases
What two environmental factors influence the shape of proteins?What impact does this have on the protein's ability to function? Be sure to answer both parts of
Describe a form of energy transformation that occurs in Earth's atmosphere.
what is the name of the smallest pyramid called(ancient Egyptian)pleaseeeeeee answer to me​
100 POINTS! STATS EXPLANATION NEEDED
Percentages Your favorite store is having a sale. You run across a shirt that originally sold for $47, but is on a -40% Off" rack. A pair of jeans that original