lazypandaart
lazypandaart lazypandaart
  • 11-02-2016
  • Mathematics
contestada

a crate of oranges cost $24 and contains 4 bags of oranges how much does 1 bag cost?

Respuesta :

redpandawarrior
redpandawarrior redpandawarrior
  • 11-02-2016
$6
Why?
24 / 4 = 6
I hope this helped! Please ask more questions!!!!
Answer Link
SonyaLemeshko
SonyaLemeshko SonyaLemeshko
  • 11-02-2016
$6.00 because 24/4=6
Answer Link

Otras preguntas

Simplify the expression. (6 + 8) ÷ 2 7 10 11 28
Jake was incredibly loquacious. He once gave a twenty minute monologue about his favorite movie.In the passage above, the context clue used to find the definiti
What is this simplifying expression? 3(x+6)+2(x-4)
How can an individual belong to more than one cultural group
Domestication is the process of selecting wild organisms for their characteristics and keeping those characteristics the same overtime true or false
what is the sum of 196 and 482
Select all statements that are true about the linear equation. y=4x−3 The graph of the equation is a single point, representing one solution to the equation.
What country is at 38 degrees North Latitude?
because she was friendly a dependent clause sentence?
Which line in the first or second stanza indicates that the miller's wife suspects something has happened? a. and he had lingered at the door b. so long that