Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 12-02-2016
  • Mathematics
contestada

Mrs.Watkins finds that she can buy 5 candy bars for $2.50 she has a total of 16 kids in her class.How much would it cost for her to buy a candy bar for all the students?

Respuesta :

moldypotato1337
moldypotato1337 moldypotato1337
  • 12-02-2016
She can spend 7.50 dollars and have 4 left over
Answer Link

Otras preguntas

For the galvanic (voltaic) cell fe(s) + mn²⁺(aq) ⟶ fe²⁺(aq) + mn(s) (e° = 0.77 v at 25°c), what is [fe²⁺] if [mn²⁺] = 0.050 m and e = 0.78 v? assume t is 298 k
Can someone please help me? :(
Refer to The Tale of Despereaux for a complete version of this text. Think about what happens in the First Book. Which word best describes how Despereaux feels
Using the information in the Venn diagram below, how many people play basketball? A. 5 B. 9 C. 12 D. 17 4 D. 5
What does the expression (8x)^2 represent?
Study the meaning of the following words and use them to make sentences of your own. 1-Choice 2-Decision 3-Reduction 4-Decrease 5-Increase 6-Provision 7-Owners
How would a mutation increase genetic variation?
Lainey is sliding down a water slide that is 423 feet long at a rate of 47 feet per second. How long will it take Lainey to travel from the top to the bottom of
please could you give this answer quickly .​
Which details should be included in a paraphrase of the passage? select three options. cassius retells the story of the river to show that caesar was stronger t