notsmart8594 notsmart8594
  • 12-04-2019
  • Mathematics
contestada

The cost, c, of paper towels, based on the number or rolls, r, is given by the following equation.

c = 1.29r

What is the unit rate?

Respuesta :

vkcentral03 vkcentral03
  • 12-04-2019

Answer:

1.29

Step-by-step explanation:

Unit rate is for one, i believe

Answer Link

Otras preguntas

2 thousands + 12 hundreds the sum in standard form
o What is an example of something (a law, organization, institution, etc.) that exists today because of the reform movement in the 1800s?
Grapes coast $1.99 per pound Write an expression for the cost of g pounds of grapes ?
How many valence electrons does N2 have after the bond? Is it 2, 6, or 8 electrons?
sinθ=-2/5, tanθ>0    Find secθ
what digit is in the ten thousands place in the number 913,256
Solve A=a+b+c+d divided by 4 for c
Solve for h: a=1/2h(b1+b2)
What was the Confucian solution to China's problems?
What digit could be in the ten millions place of a number that is less than 55,000,000 but greater than 25,000,000