hhh445
hhh445 hhh445
  • 10-05-2016
  • Mathematics
contestada

Each package of muffins has 4 muffins. Sharon bought 12 muffins for $9.60. How much does one package of muffins cost?
A. $0.80
B. $1.60
C. $3.20
D. $4.80

Respuesta :

Allytheawesome
Allytheawesome Allytheawesome
  • 10-05-2016
The answer would be C.$3.20
Answer Link

Otras preguntas

4 tons of fertilizer cost $7,440.00. What is the price per pound?
If 3x + 5y = 25, what is the value of 3x + 5y/5 =
Simplify the expression xy+x^2+2xy+y^2-3x^2
Write an ARGUMENTATIVE essay in response to the following prompt. Should schools get rid of letter grades for assignments? What would be a better alternative to
Find the slope from two points
piece of chalk can be broken into small particle by hammering but a piece of iron cannot be broken into small particles by hammering. Which characteristics of t
Rhetorical devices and how they were used in Life isnt fair deal with it- By Mike Myatt
How many calories in the candy bars
What is the equation of the line that passes through the point (5,-5) and has a slope of -1/5
cell theory is first stated by​