454444444462 454444444462
  • 11-05-2021
  • Health
contestada

A heart-healthy food program includes a variety of fresh fruits and vegetables, whole-grain cereals, and lean sources of protein.

True or False

Respuesta :

andrewcobb69
andrewcobb69 andrewcobb69
  • 11-05-2021

Answer:

true those are all healthy choices

Explanation:

Answer Link
blamounta0001
blamounta0001 blamounta0001
  • 11-05-2021

Answer:True

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please help me I really need this
Evaluate the following expression 53 =
A 2-cup bottle of hair gel costs $23.20. What is the price per fluid ounce? $_______
The hypotenuse of a right triangle measures 16 cm and one of its legs measures 11 cm. Find the measure of the other leg. If necessary, round to the nearest tent
why do people break away that easily?​
In a blueprint, each square has a side length of 1/4 inch. Ceramic tile costs $5 per square foot. How much would it cost to tile the bathroom? Carpet costs $18
I will give you 30points y = x + 4 5x + 3y = -4 Help please system by substitution And help with y = 2x and -8x – 2y = 24
different between qualitative and quantitative ​
find the value of "x" in the following​
please answer correctly